Profilaktyka i higiena

Wyznajemy zasadę: Lepiej zapobiegać, niż leczyć! Głównym celem tej dziedziny jest nauczenie prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej - prawidłowe szczotkowanie! Jest to bardzo ważne, gdyż nieprawidłowe używanie szczoteczki do zębów może doprowadzić do problemów z nadwrażliwością - poprzez odsłonięcie szyjek zębów. Może to wynikać z nieprawidłowego ułożenia szczoteczki lub nadmiernej siły używanej podczas szczotkowania.

 

Każdy z naszych pacjentów otrzymuje wskazówki jak prawidłowo i bezpiecznie szczotkować, nitkować i pielęgnować swoje zęby.  Pamiętajmy o wizytach kontrolnych, które zaleca się przeprowadzać u osób z małą podatnością na próchnicę co 6 miesięcy, natomiast u osób z zwiększonym ryzykiem oraz u dzieci -  raz na 3 miesiące!   

             

  • Skaling - usuwanie kamienia nazębnego (nad- i poddziąsłowego) Kamień to stwardniała płytka nazębna, która powoduje choroby dziąseł, zębów i jamy ustnej! Nieusuwana powoduje duże problemy w jamie ustnej, serca, żołądka, nerek, stawów, oczu!.

 

  • Lakowanie zębów stałych - minimalnie inwazyjnie poszerzenie i wypełnienie bruzd. Głębokie bruzdy na powierzchniach żujących stałych zębów sprzyjają zaleganiu cząstek pokarmu oraz bakterii próchnicotwórczych - co powoduje powstawanie próchnicy. Wypełnienie ich eliminuje miejsca retencyjne i zęby stają się mniej podatne na próchnicę.

 

  • Piaskowanie - dzięki profilaktycznej piaskarce do zębów i piaskowi, który nie niszczy szkliwa, a usuwa osad i zanieczyszczenia z powierzchni zęba jesteśmy w stanie usunąć miejsca, które umożliwiałyby przyczep płytce bakteryjnej i zwiększeniu siły przylegania bakterii do powierzchni zęba.      

 

  • Fluoryzacja - poprawia kondycję fizyczną naszych zębów. Remineralizacja powoduje włączenie do szkliwa fluoru, który wzmocni zęby i usunie nadwrażliwość.

 

  • Szyny profilaktyczne -umożliwią dodatkową domową profilaktykę. Stosowanie specjalnych żeli z zwiększoną zawartością fluoru lub z nanohydroksyapatytem zwiększą mineralizację zębów.

Szybki kontakt

NZOZ REMEDIUM

IWONA MIROSŁAW KACZEWIAK

 

Ul. Pułaskiego 1

66-200 Świebodzin

Lubuskie, Polska

Telefon kom: 534 401 618 

 

E-mail: nzozremedium@gmail.com

www: remedium.swiebodzin.pl

Laseroterapia w Stomatologii, Ginekologii i Medycynie estetycznej Zamknij