Ozonoterapia

Bakteriobójcze działanie ozonu znane jest od ponad 100lat, zaś sama metoda liczy około 80lat i jest stosowana na całym świecie ze sporymi sukcesami. Opieka lekarza stomatologa, troskliwa i delikatna zarazem, przy jednoczesnym zastosowaniu nowocześniejszych metod leczenia sprawia, że wizyta w gabinecie stomatologicznym jest przyjemna i przestaje kojarzyć się z bólem. Postęp naukowy w ostatnich latach umożliwił opracowanie nowej metody leczenia, polegającej na ozonoterapii próchnicy. Gwarantuje ona bezbolesne leczenie zmian próchnicowych zębów. Ozon to tlen trójcząsteczkowy, o charakterystycznym zapachu, wyczuwalny w stężeniu 1:600. W warunkach naturalnych powstaje z tlenu atmosferycznego pod wpływem wyładowań elektrycznych i promieniowania ultrafioletowego. Ozon łatwo przekształca się w tlen O2wyzwalając jednocześnie bardzo aktywny tlen atomowy O2 , któremu to właśnie zawdzięczamy szczególnie działanie bakterio-, grzybo- i wirusobójcze.

 

W nowoczesnym, udoskonalonym urządzeniu w momencie przyłożenia sondy w miejscu aplikacji powstaje aktywny tlen O"in status noscendi", który znakomicie penetruje do zmienionych chorobowo tkanek i tam w głębi ubytku łączy się w ułamku sekundy z bakteriami (organizmy niższe) odpowiedzialnymi za powstawanie próchnicy, niszcząc ich strukturę - co uniemożliwia dalszy jej rozwój pod nowo nałożonym wypełnieniem. powstaje jednocześnie nieszkodliwy dla komórek naszego organizmu ( ze względu na cholesterol obecny w komórkach organizmów wyższych). Ilość ozonu powstającego podczas reakcji jest minimalna i absolutnie nieszkodliwa. Nie ma konieczności odsysania nadmiaru ozonu, jak w przypadku innych urządzeń dostępnych na rynku, działających w systemie zamkniętym. Zabieg na pojedynczym zębie trwa około 40 sekund i jest bezbolesny. W zębach mlecznych nie ma konieczności użycia wiertła do usunięcia wyjałowionej tkanki próchniczej. Znacznie poprawia to komfort wizyt, które przestają kojarzyć się ze stresem i bólem. Zastosowanie ozonu umożliwiła odstąpienie od antybiotykoterapii w wielu przypadkach. Metoda jest całkowicie bezpieczna, urządzenie medyczne przeszło testy kliniczne oraz posiada certyfikat europejski CE.

 

Bez bólu, bez wiertła bez próchnicy

 

Ozonoterapia jest jedną z najnowocześniejszych i najbardziej innowacyjnych metod leczenia próchnicy. Największą jej zaletą jest to, że zabieg jest niezwykle skuteczny w leczeniu niewielkich ubytków, a na dodatek trwa niezwykle krótko, a przede wszystkim jest bezbolesny!

 

Stosowana od niedawna w gabinetach stomatologicznych innowacyjna metoda ozonoterapii to przede wszystkim bezwiertłowe, minimalnie inwazyjne i bezbolesne leczenie próchnicy początkowej. Stąd jej popularność systematycznie rośnie. Ozon to występujący w naturze gaz, który wykorzystywany w medycynie jest już od wielu lat, w stomatologii natomiast od niedawna, zdobywając coraz większe uznanie stomatologów i pacjentów. Właśnie ozon, jako gaz o właściwościach bakteriobójczych, zastosowany w stomatologii ma same zalety - przede wszystkim doskonale wnika we wszystkie, nawet te trudno dostępne miejsca. Z tego właśnie powodu jest doskonałym środkiem do zabijania bakterii w ubytkach próchnicowych zębów. Warto wiedzieć, że gaz ten jest zabójczy dla bakterii odpowiadających za powstawanie i rozwój próchnicy zębów, znakomicie penetruje je do zmienionych chorobowo tkanek i tam w głębi ubytku niszczy drobnoustroje. Największą zaletą zastosowania ozonoterapii w stomatologii jest zabieg przeprowadzony bez stresu i bólu, stąd też jest on szczególnie polecany w zabiegach dla najmłodszych pacjentów. Przy dużej ilości próchnicy, również można liczyć na ozonoterapię. Przede wszystkim działa ona wspomagająco (skraca czas wiercenia) w trakcie standardowego leczenia, polegającego na opracowywaniu i wypełnianiu ubytku próchnicowego. 

 

Rywal farmakoterapii

 

Ozonoterapia dzięki właściwościom ozonu (doskonałe wyniki, bez skutków ubocznych) jest poważnym rywalem farmakoterapii. Doskonale zwalcza grzyby, wirusy i bakterie, będąc jednocześnie niezwykłe przyjazna człowiekowi.  Jak podkreślają lekarze, metoda ta jest poważnym rywalem farmakoterapii, ponieważ ozon daje bardzo dobre i skuteczne wyniki, bez skutków ubocznych w przeciwieństwie do antybiotykoterapii, której skutki uboczne powszechnie są już znane. Organizm uodparnia się na leki, osłabia i bakterie też się uodparniają i mutują. Właściwości dezynfekcyjne ozonu były znane i wykorzystywane już pod koniec XIX wieku. Te ponad 100lat obserwacji

Szybki kontakt

NZOZ REMEDIUM

IWONA MIROSŁAW KACZEWIAK

 

Ul. Pułaskiego 1

66-200 Świebodzin

Lubuskie, Polska

Telefon kom: 534 401 618 

 

E-mail: nzozremedium@gmail.com

www: remedium.swiebodzin.pl

Laseroterapia w Stomatologii, Ginekologii i Medycynie estetycznej Zamknij